‘Aaltjespark’ verkozen tot nieuwe naam van het Waterfrontpark

Door Harry Schipper – Met dank aan een Harderwijkse ondernemer, die een oproep deed op Facebook, zijn de meeste stemmen in een poll onder inwoners van Harderwijk, gevraagd naar hun voorkeur voor de toekomstige naam van het park in het Waterfront , uitgebracht op….Aaltjespark!

Of het park uiteindelijk ook de naam Aaltjespark krijgt, daarover beslist uiteindelijk het college van B en W, uiteraard op voorspraak van de commissie naamgeving

Burgemeester en wethouders van Harderwijk hebben zich in elk geval aan hun belofte gehouden om de inwoners van Harderwijk zo goed en actief mogelijk te betrekken bij de naamgeving van het park dat ingeklemd ligt tussen het ‘oude’ deel van de woningbouw in het Waterfront en de binnenstad. De gemeenteraad had vorige jaar zomer in een motie daartoe B en W opgeroepen.

Tussen 18 april en 9 mei van dit jaar hield de gemeente daarom op haar website een poll waarin inwoners mochten kiezen uit een vijftal keuzemogelijkheden: Aaltjespark, Buiten de Veste, Havenpark, Peelenpark of Waterfrontpark.

Van de 726 uitgebrachte stemmen gingen er 304 naar de naam Aaltjespark. Goede tweede, met 220 stemmen, werd ‘Waterfrontpark’. Havenpark, Buiten de Veste en Peelenpark kregen respectievelijk 112, 67 en 23 stemmen.

Hoewel het aantal uitgebrachte stemmen als representatief wordt beschouwd, wordt door een gemeentelijke deskundige daarbij wel de kanttekening geplaatst dat de voorkeursstemmen voor de naam ‘Aaltjespark’ ‘merkbaar’ zijn beïnvloed door een oproep op Facebook van ‘een ondernemer uit Harderwijk’. Vóór de oproep stond de naam ‘Waterfrontpark’ duidelijk bovenaan in de stemresultaten.

De commissie naamgeving had het liefst gezien dat er een naamdrager was geweest, die het prestigieuze Waterfrontproject goed kan vertegenwoordigen. Denk aan parken in andere Harderwijkse wijken, zoals Friesegrachtpark, Walsteinpark en het Vondelpark. Maar die is er niet.

Daarom gaat de commissie naamgeving voorstellen om, als dan toch wordt gekozen voor de naam Aaltjespark, in elk geval wel de aangrenzende weg die loopt van de Flevobrug naar de Waterfrontbrug straks de naam ‘Waterfrontboulevard’ te geven. Die naam sluit aan op het al bestaande traject met de naam boulevard, dat loopt vanaf restaurant Monopole tot aan de Kop van de Bakens.