Annelieke, voorleesconsulent van de bibliotheek, kwam tijdens de kinderboekenweek voorlezen bij peuterspeelzaal Dolfijntje in Drielanden.
Ze vonden het heel leuk en deden enthousiast mee. Het was een gezellig en leerzaam moment die mooi aansluit bij het doel van de kinderboekenweek: Kinderen laten ontdekken hoe leuk en waardevol boeken zijn.De peuters luisterden aandachtig naar het verhaal en genoten zichtbaar van het voorleesmoment
Annelieke is een bekend gezicht voor de peuters van speelzaal Dolfijntje. Bij Dolfijntje werken ze namelijk al lange tijd met Boekstart. Een landelijk programma waarbij de Bibliotheek en SKH de handen ineen hebben geslagen om taalbevordering en leesplezier nog meer te stimuleren. ‘BoekStart’ heeft als doel om kinderen in de leeftijd van 0-4 jaar en hun ouders op een laagdrempelige manier met boeken en het lezen daarvan in aanraking te brengen.
Alle peuters worden gratis lid van de Bibliotheek en speelzaal Dolfijntje beschikt over een goed gevulde boekenkast met mooie prentenboeken, voorleesboeken en kijkboeken. Dagelijks wordt er in de groep voorgelezen. De pedagogisch professionals hebben een training interactief voorlezen gevolgd. Ook Annelieke van de bieb komt regelmatig in de groep voor een extra voorleesmoment.
Aansluiten bij de basisschool
Binnen de basisschool het Startblok waar Dolfijntje gehuisvest is wordt gewerkt met de Bieb Op School (BOS). Ook dit is een intensieve samenwerking tussen bibliotheek en basisschool om het lezen te bevorderen. Zo ontstaat een mooie doorgaande lijn van voorschool naar basisschool.