Op donderdag 15 oktober was het weer zover: ruim 50 bewoners van verpleeghuis Sonnevanck in Harderwijk woonden in de kerkzaal dit bijzondere concert bij en werden getrakteerd op appeltaart met een dikke toef slagroom.
Zij speelden in de niet alledaagse combinatie van altviool en klassiek gitaar. Het repertoire bestond uit speciaal voor deze combinatie gearrangeerde muziek, die normaal gesproken op bijvoorbeeld de piano wordt gespeeld. Het publiek luisterde aandachtig, maar was na afloop van het concert ook nieuwsgierig naar de appeltaart die hen in het vooruitzicht was gesteld.De muzikale kant van het concert werd door de professionele musici Michiel Holtrop en Martin Kaaij verzorgd
Het was de tweede keer dat Rotary Harderwijk een appeltaartconcert organiseerde. Dat gebeurde in nauwe samenwerking met de Stichting Appeltaartconcerten (zie www.appeltaartconcerten.nl). Deze stichting verzorgde de muzikale invulling van dit concert, terwijl Rotary Harderwijk de organisatie voor haar rekening nam. De appeltaarten werden gebakken door leden van de Rotary, die allen hun best hadden gedaan om er een hoogstaande patisserie-creatie van te maken. Ook dat werd door het publiek hooglijk gewaardeerd!