Op donderdag 31 juli speelt de Amersfoortse organist Willem van Twillert op het Bätz-orgel in de Grote Kerk van Harderwijk met een programma met veel transcripties: composities die oorspronkelijk voor een ander instrument zijn gemaakt.
Van Twillert studeerde aan het Sweelinckconservatorium in Amsterdam orgel en piano bij Piet Kee en Willem Brons. Hij specialiseerde zich in oude muziek bij o.a. Gustav Leonhardt en volgde cursussen bij Klaas Bolt en Daniel Roth. Bestudering van 18e-eeuwse Duitse muziek leidde tot zijn eerste compositorische activiteiten, vooral gebaseerd op het koraal. De laatste jaren legt hij zich meer en meer toe op het componeren, niet alleen voor orgel, maar ook voor kamermuziekensembles.Van Twillert speelde al vaker in Harderwijk en nam daar, samen met enkele anderen, een DVD en CD’s op
Bijzondere werken op zijn programma in Harderwijk zijn bv een deel uit de Vierde (orkest)Symfonie van Mendelssohn, het Lento uit het Amerikaanse kwartet van Dvorak, en de Pavane en een deel van het Requiem van Fauré. Daarnaast werken van Bach en diens tijdgenoot Walther en delen uit de romantische Suite Gothique van Leon Boëllmann.
Meer informatie: website (www.harderwijk-orgel) of op facebook (Harderwijk Bätz-orgel)
Het concert in de Grote Kerk begint om 20.15 uur.
De toegangsprijs bedraagt € 10,-.
Parkeren is mogelijk op het Kerkplein.