VVOG pakt punt in eerste thuisduel

VVOG heeft zaterdag in het eerste thuisduel van deze competitie een eerste punt gepakt. De wedstrijd tegen Roda 46 uit Leusden eindigde in een gelijkspel 2-2.

VVOG startte in dezelfde opstelling als afgelopen week in de uitwedstrijd tegen Unicum. Het balbezit was veelal voor VVOG Harderwijk maar kansen kwamen daar vooralsnog niet uit

Wel kwam Roda 46 in de 16e minuut op voorsprong. Een voorzet vanaf de linkerflank werd binnengekopt door de spits van Roda 46. Een paar minuten later had het zomaar 0-2 kunnen staan maar nu kopte de spits van Roda 46 naast de goal van Lars Reijnen. Op een kopbal van Ferdi van Looy op de lat na kreeg VVOG maar heel weinig kansen tegen een compact spelend Roda 46.

Trainer Simon Cageling wisselde in de rust Daniel van Warven en Ruben Caldenhoven voor Kafumba Cherif en Bram Hakvoort. Vanaf de eerste minuut pakte VVOG het initiatief en nam met name Elikia Mbinga , Bram Hakvoort en de later ingevallen Jarno van der Vegt het voortouw. Roda 46 werd vastgezet op eigen helft en VVOG pakte het veel energieker aan. De kansen kwamen. In de 57e minuut sloop Joshua Patrick het strafschopgebied in en werd daar onreglementair gestopt met een strafschop tot gevolg. Mats Zwart nam deze maar werd in eerste instantie gestopt door de keeper maar Kafumba Cherif was er als de kippen bij om de 1-1 binnen te koppen.

VVOG leek door te drukken maar na balverlies van Seth Sarpong en de daarop volgende overtreding van hem binnen het strafschopgebied hetgeen een penalty betekende. Wederom was Kers onze doelman Lars Reijnen de baas. 1-2.

Simon Cageling reageerde door Jarno van der Vegt en Collin Vennink in te brengen en VVOG drong aan en kreeg kansen. In de 78e minuut kreeg Joshua Patrick de bal aan de rechterkant, sneed naar binnen en haalde uit en doelman Broere was kansloos. In de het laatste kwartier was het overleven voor Roda 46 waarbij VVOG wel moest uitkijken voor de spaarzame counters van de mannen uit Leusden. Uiteindelijk werd er niet meer gescoord en eindigde de wedstrijd in 2-2. Een wedstrijd waar VVOG zeker meer van had verwacht.

Volgende week gaat de reis naar Ede waar DTS ’35 de tegenstander. De wedstrijd begint om 15.00 uur.

Bron VVOG Harderwijk