v.v. Hierden buigt achterstand in extremis om en wint van s.c. Buitenboys (3-2)

Wat een slotfase op sportpark Mheenzicht! v.v. Hierden leek zaterdagmiddag punten te verspelen tegen s.c. Buitenboys, maar in een zinderende blessuretijd kantelde de ploeg van trainer Michael van den Berg het duel volledig. Dankzij late treffers van Freek van Wijk en Rick Schoonhoven pakte Hierden alsnog de volle buit: 3-2.

Vanaf het eerste fluitsignaal liet v.v. Hierden zien met duidelijke bedoelingen het veld op te zijn gekomen

De thuisploeg zette vroeg druk, speelde verzorgd voetbal en creëerde al binnen tien minuten meerdere mogelijkheden. Pogingen van Tim de Vries, Freek van Wijk en Dennis Folkers vonden echter geen doel, mede door goed werk van de Almeerse doelman. In de 40e minuut volgde eindelijk de beloning voor het overwicht. Na een mooie actie van aanvoerder Jan-Jurriën Hop legde hij de bal panklaar voor Dennis Folkers, die met een geweldige uithaal de bal in de winkelhaak schoot: 1-0. Een verdiende voorsprong bij rust.

Na de pauze kwam s.c Buitenboys beter in de wedstrijd. Een fraaie vrije trap vanaf zo’n twintig meter zorgde in de 54e minuut voor de gelijkmaker: 1-1. Even later leek Hierden de grip kwijt, toen een vlotlopende aanval van de bezoekers leidde tot de 1-2. De thuisploeg moest in de achtervolging, maar bleef vechten voor elke meter. Toen de blessuretijd aanbrak, leek het erop dat v.v. Hierden zonder punten zou blijven. Maar het publiek kreeg nog een grandioos toetje voorgeschoteld. In de 92e minuut was het Freek van Wijk die de 2-2 binnentikte en de hoop deed herleven. Nauwelijks een minuut later barstte Mheenzicht helemaal los: Rick Schoonhoven werkte de scherp aangesneden vrije trap van Nassim El Ablak tegen te touwen! De comeback was compleet, de ontlading enorm en niet veel later kon het drie belangrijke punten bijschrijven!

Volgende week wacht een uitwedstrijd in Kampen, waar de Hierdenaren het opnemen tegen Go Ahead Kampen. Aftrap ook dan is om 15.00 uur.

Bron v.v. Hierden