Reitze Smits bespeelt Harderwijker Bätz-orgel

Op donderdag 1 augustus  a.s. vindt het vierde concert plaats in de serie zomerorgelconcerten op het Bätz-orgel van de Grote Kerk in Harderwijk.

Achter de klavieren van het orgel zal dan plaatsnemen Reitze Smits, organist in Vianen en tot voor kort docent orgel aan het Conservatorium in Utrecht

Hij studeerde orgel, improvisatie klavecimbel en muziekwetenschappen. Hij speelde concerten in veel Europese landen en gaf cursussen in o.a. Toulouse, Haarlem, Brno en andere plaatsen. Op CD-opnamen verkent hij de raakvlakken van het repertoire voor de verschillende toetsinstrumenten. Behalve organist is hij ook componist en bekend door eigen werken en de transcripties van werken voor andere toetsinstrumenten.

In Harderwijk speelt hij een afwisselen programma, waarin hij begint met muziek van twee zonen van JS Bach. Ook Mendelssohn komt uitgebreid aan bod. Bijzonder is dat hij een aantal Fuga’s van Anton Reicha speelt in afwisseling met Duo’s voor orgel van eigen hand.
 
Het concert begint om 20.15 uur. Parkeren is mogelijk op het Kerkplein. De toegangsprijs bedraagt € 9,- ..
Een programmaboekje met toelichting is verkrijgbaar
Voor verdere informatie: www.harderwijk-orgel.nl

Afbeelding RAnnelies van der Vegt.