Onvergetelijke dag in Tilburg: Jonge korfballers van Unitas/Perspectief pakken Nederlandse titel

De jeugdspelers van korfbalvereniging Unitas/Perspectief zijn zaterdag 14 juni Nederlands Kampioen geworden in de B-jeugd 1e klasse tijdens het eindtoernooi in Tilburg. 

Het team van trainers Mark Wijnholds en Mandy Hendrickx versloeg in de finale CSL B1 met 9-8. De dag begon vroeg voor de jonge korfballers en hun supporters, die in alle vroegte naar Tilburg afreisden

Om 10 uur werden alle teams voorgesteld en kon de strijd beginnen. In de eerste poulewedstrijd won Unitas/Perspectief overtuigend van ODO B1 uit Maasland met 10-4. "We speelden ons eigen spel met veel verdedigende druk", aldus de begeleiding.

Alle twaalf spelers kregen speeltijd. De tweede wedstrijd tegen Weidevogels B1 werd een spannende aangelegenheid. Met nog enkele minuten te spelen nam Unitas/Perspectief een voorsprong van twee punten, wat genoeg bleek voor een 7-6 overwinning. In de laatste poulewedstrijd troffen ze bekende tegenstander Tiel B1, waartegen ze eerder dit seizoen tijdens het NK in de zaal hadden verloren. Door slim tactisch spel met achterverdedigen wist het team ditmaal wel de overwinning binnen te halen en zich te plaatsen voor de finale. De finale tegen CSL B1 werd een ware thriller. CSL kwam snel op een 0-2 voorsprong, maar Unitas/Perspectief bleef als team rustig en steunde elkaar.

Door goed samenspel werkten ze zich terug tot 4-4 bij rust. In de tweede helft toonde het team echte vechtlust en liep gezamenlijk uit naar 9-7, maar CSL kwam nog terug tot 9-8. In de laatste minuut miste Unitas/Perspectief een strafworp, maar de hele ploeg bleef elkaar aanmoedigen. De scheidsrechter floot af voordat CSL nog kon scoren. "Een fantastische prestatie, een fantastische dag", reageerde de club opgetogen. Het is voor het tweede jaar op rij dat het B2-team deelneemt aan het NK, maar dit keer met de titel als beloning voor hun harde werk dit seizoen.