Besluit over theater valt wat later

Door Harry Schipper – Nog maar even geduld a.u.b.: het besluit of de nieuwe podiumvoorziening nu komt in het Bouw en Infrapark, de aula van het Christelijk College Nassau Veluwe (CCNV) óf de Plantagekerk is alwéér uitgesteld.

Burgemeester en wethouders tillen het voor uiterlijk dit jaar beloofde besluit waar het theaterpodium komt, óver de jaarwisseling heen en verwachten het nu vóór 1 maart te nemen

Dat schrijven B en W in een kort briefje aan de raadsleden, die nu hun Kerstreces hebben. “We willen liever vooraf aange4ven, dat we uit de tijd lopen”, licht cultuurwethouder Martijn Pijnenburg het besluit om de deadline door te schuiven toe. Volgens hem komt dat door twee dingen: “Na extra gesprekken met de eigenaren van de locaties zijn we nu de opgehaalde informatie aan het verwerken. Zo bekijken we nu de juridische en financiële kaders”.

Volgens hem komt het er kortweg op neer dat, voordat de gemeente het geld beschikbaar stelt voor de podiumvoorziening op één van de locaties, eerst duidelijk moet zijn wat de locatie-eigenaren zélf hieraan gaan bijdragen. “Dat moet natuurlijk eerst goed worden besproken, want we stoppen er als gemeente wel drie miljoen euro in. Dat kun je zien als ‘staatssteun’. En we moeten straks ook goed kunnen uitleggen, waarom we niet voor die andere twee hebben gekozen”.

Pijnenburg betuigt spijt: “Deze vragen hadden natuurlijk eerder op tafel moeten komen. Maar we willen alles zo zuiver mogelijk houden en zijn gebonden aan vooral juridische kaders”. De wethouder hoopt nu rond begin maart met een definitief besluit te komen. “Het tijdstip is nog afhankelijk van de onderhandelingen die we met de locaties gaan voeren. Daarin willen we bovendien SaP (Stichting Stad  als Podium, red.) meenemen, want die hebben er straks te programmeren en willen we daarom graag aangehaakt houden”.

Nu de deadline voor de beslissing welk binnen-podium verschuift, kan dit gevolgen hebben voor de programmering, erkent de wethouder. “Stel bijvoorbeeld dat de keus valt op het CCNV. Dan moet de verbouwing natuurlijk zoveel mogelijk in de zomervakantie. Wellicht dat SaP dan tijdens de verbouwing meer buiten moet programmeren”.