De Maretak start met aanbod voor jongvolwassenen met kanker (AYA’s)

Op vrijdagmiddag 9 mei organiseert Stichting De Maretak Veluwe, centrum voor mensen met kanker en hun naasten, een speciale introductiemiddag voor jongvolwassenen (AYA’s). Deze middag vindt van 15.00 tot 17.00 uur plaats in het MFC De Roef in Harderwijk en biedt een warme, laagdrempelige kennismaking met andere AYA’s en met het aanbod van De Maretak. Ook kinderen zijn welkom.

De term AYA staat voor Adolescents & Young Adults – jongvolwassenen die tussen de 18 en ongeveer 40 jaar de diagnose kanker kregen

Ook wie inmiddels ouder is, maar nog leeft met de gevolgen van kanker in die levensfase, is van harte welkom.

Lotgenotencontact, themabijeenkomsten en herstelgerichte bootcamp
Vanaf mei organiseert De Maretak elke eerste vrijdagmiddag van de maand een AYA-Loungemiddag en elke derde dinsdagavond een AYA-thema-avond onder begeleiding van een deskundige. Daarnaast komen er maandelijkse thema-avonden op de dinsdagavond, begeleid door een professional, over onderwerpen als relaties, werk of omgaan met vermoeidheid. Vanaf eind mei start er bovendien een reeks van zes herstelgerichte Bootcamp-lessen gericht op herstel, gegeven door een gespecialiseerde trainer.

De middag op 9 mei is bedoeld om te verbinden, ervaringen uit te wisselen en samen te ontdekken waar behoefte aan is. Ook professionals van ziekenhuis St Jansdal zijn hierbij aanwezig – zij werken samen met De Maretak aan de ontwikkeling van AYA-zorg in de regio. 

Interview: Vera Meeuwisse over moederschap, melanoomkanker en kracht vinden in contact
Een van de aanwezigen op 9 mei is Vera Meeuwisse (34), jonge moeder én AYA. In 2020 kreeg ze de diagnose melanoomkanker. Wat volgde was een lange weg van behandelingen, revalidatie, hoop en terugval. “Ik dacht: even wegsnijden en dan is het probleem opgelost. Maar ik wist toen nog niet dat ik jaren later, met een pasgeboren baby én teruggekeerde kanker, opnieuw zou moeten vechten.” Na intensieve behandelingen, ook tijdens haar zwangerschap, werd haar zoon Max in 2024 geboren. Tegelijkertijd startte Vera opnieuw met een zware behandeling. De combinatie van jong ouderschap en leven met kanker bleek intens. “Moeder worden is magisch, maar ook zwaar. Zeker als je ziek bent. Geen tijd voor herstel, want er ligt een baby op je borst die je nodig heeft.” Toch vond Vera licht in de duisternis. Bij De Maretak ontdekte ze KlavertjeVier, een groep speciaal voor AYA’s. “Daar ontmoette ik andere jongeren met kanker. We delen alles – van bijwerkingen tot zwarte humor. En dat helpt. Want je hoeft niks uit te leggen. Je wordt begrepen. En dat geeft zoveel kracht.” 

Vrijdag 9 mei van 15.00 tot 17.00 uur
Locatie: MFC de Roef, Middelste Wei 2-4 Harderwijk
Info: 06-41829887
www.demaretakveluwe.nl 
Aanmelden is niet nodig. De deur staat open, de koffie en limonade staat klaar. Partners en kinderen zijn welkom – er zijn kleurplaten en knutselspullen aanwezig.